FAQ  ::  Szukaj  ::  Użytkownicy  ::  Grupy  ::  Galerie  ::  Rejestracja  ::  Profil  ::  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ::  Zaloguj

Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 54

Skąd: Legnica Grodziec
Płeć: Brat nasz

PostWysłany: 17:06, 09 03 2013    Temat postu: Jak to dawniej bywało czyli IV Grodziec

Termin 30,05 -02,06 zgłoszenia na [link widoczny dla zalogowanych] tradycyjnie turniej łuczniczy , bojowy , bieg dam , skarbu szukanie i wiele , wiele innych, spanko w namiotach ( współczesne dopuszczalne ) zmiany w bojówce - regulamin poniżej,
ZGÓSZENIA DO KOŃCA KWIETNIA

Regulamin turnieju bojowego na Zamku Grodziec

1 W turnieju bojowym może wziąć udział każdy rekonstruktor uczestniczący Przeglądzie Teatrów Historycznych spełniający poniższe warunki :
a/ zapoznał się z regulaminem turnieju i zobowiązuje się go przestrzegać.
b/ podpisał oświadczenie walczących .
c/ nie jest pod wpływem alkoholu i/ lub środków odurzających.

2 Przed rozpoczęciem walk zawodnicy są ważeni – waga uzbrojenia ochronnego to minimum 25% wagi zawodnika.

3 Walczący musi posiadać uzbrojenie ochronne ;
a/ Chełm z osłoną twarzy ( minimum nosal )
b/ochronę szyi i karku
c/ opancerzenie korpusu od szyi do bioder (np. pancerz, kolczugę , zbrojniki , lamelę)
d/ opancerzenie kończyn (ręka - od barku po dłoń , noga –od biodra po kolano)
e/ opancerzenie dłoni – rękawice stalowe lub kolcze .

4 W wyniku losowania jest wybierany pierwszy walczący który uderzeniem w wystawione tarcze wszystkich zawodników wybiera przeciwnika , wygrywający pojedynek w ten sam sposób wybiera kolejnego przeciwnika.

a/ sztych
b/ cios w twarz , szyję , kark , krocze , poniżej kolan . (dotyczy też uderzeń tarczą w te miejsca )

7 Dozwolone obalenia przy użyciu broni lub tarczy . 8 Dozwolone uderzenia głowicą miecza lub styliskiem topora oraz tarczą (bez rantów).

9 Dozwolona broń sieczna i obuchowa ;
a/ miecz jednoręczny , półtora ręczny , dwu ręczny
b/ tasak
c/ szabla
d/ topór
ostrza o 1,5 mm. stępionej krawędzi i zaokrąglonym czubie
e/ buzdygan (drewniane stylisko, masa całkowita do 2,5kg)
10 Sędzia ma prawo przerwać walkę w sytuacji ;
a/ zagrożenia zdrowia lub życia zawodnika
b/ uszkodzenia lub odpadnięcia części uzbrojenia ochronnego
c/ pasywnego zachowania (unikania walki) przez jednego z zawodników

11 W sytuacji uszkodzenia (złamania) broni jednego z walczących tylko za zgodą jego przeciwnika jest możliwa jej wymiana.

12 Gdy jeden z przeciwników w celu obalenia rywala odrzuci broń nie zostanie uznany za pokonanego

13 Walczący nie mają obowiązku walczyć ze sobą bronią tego samego typu.

14 Walczący mogą w czasie walki posługiwać się wieloma rodzajami broni , pod warunkiem że w szranki weszli tak uzbrojeni (w czasie pojedynku wymiana lub dobranie dodatkowej broni jest niedozwolona)

15 Sędzia ma prawo zarządzić dwuminutową przerwę techniczną w celu poprawy uzbrojenia ochronnego po jednej dla każdego z walczących.

16 W sytuacji gdy walczący wygra dwa pojedynki po kolei przysługuje mu 15 minut przerwy przed kolejną walką.

17 Po uderzeniu w tarczę wyzwany ma pięć minut na wejście w szranki i podjęcie walki lub zostanie uznany za pokonanego.

18 W czasie pojedynku walczący poprzez podniesienie ręki trzymającej broń może zasygnalizować sędziemu prośbę o podanie wody, jednak tylko dwa razy w czasie jednej walki.

19 W sytuacji gdy jeden z walczących wygra kolejno pięć starć, turniej zostaje przerwany na godzinę (czas przerwy może zostać skrócony lub wydłużony po konsultacji sędziego z wygrywającym , sędzia ogłasza kiedy walki zostaną wznowione)

witajcie ludkowie mili

do Grodźca pozostało 18 dni, a nikt nie wyraził zainteresowania wyjazdem.....

pozdrawiam
Ijon
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.pomorskabrac.fora.pl Strona Główna » O turniejowych sprawach Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

::
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group   ::   template subEarth by Kisioł. Programosy   ::